۱۵ نکته برای ارتقای وب سایت خود در نتایج موتورهای جستجو

در این مقاله گروه طراحی سایت رایان به شما کاربران گرامی در خصوص بهبود وب سایت خود در نتایج موتورهای جستجو راهنمایی میکند، امیدواریم این مقاله به بهبود سئو شما کمک نماید.

لطفا به موارد اشاره شده در رابطه با  بهبود وب سایت خود در نتایج موتورهای جستجو در ادامه این مقاله توجه نمایید.

۱- (Click Through Rate) یا درصد کلیک خور بودن وب سایت را بهبود بخشید:

برای فعالیت در اینترنت باید میزان کلیک خور بودن یا همان CTR سایت خود را افزایش دهید و این مسئله به‌مرورزمان با افزایش میزان کلیک کاربران روی وب سایت شما اتفاق می‌افتد.

۲- کاهش Bonus Rate :

Bonus Rate میزان کلیک خور بودن هر وب سایت را اندازه گیری می کند و تأثیر مستقیم بر ارتقای جایگاه SERP یا صفحه نتایج موتورهای جستجو دارد. این مورد برای کاربران بسیار مفید واقع‌شده است و به آن‌ها کمک به سزایی می‌کند.

۳- از Schema.org استفاده کنید :

اخیراً گوگل ، یاهو و بینگ یک پروتکل تولید کرده‌اند که Schema.org نام دارد که به وب مسترها اجازه می‌دهد به محتویات سایت دسترسی پیدا کنند. ازجمله کدهای HTML ، باعث می‌شود محتویات سایت بهتر دیده شوند و یا فیلم، تصویر، تولیدات و توصیفات، درجه‌بندی، نقد و بررسی‌، نقشه‌ها و آدرس‌ها و …
این پروتکل بسیار گسترده است و به موتورهای جستجو کمک می‌کند راحت‌تر صفحه‌ها و سایت‌ها را پیدا کنند. این امر به بهبود جایگاه شما کمک زیادی می کند و کاربران بیشتری از این راه، برای سایت خود پیدا کنید.

 

تاثیر وب مستر مرکزی بینگ در سئو سایت

۴- از وب مستر مرکزی بینگ (Bing’s Webmaster Center) استفاده کنید :

سرویس رایگان وب مستر مرکزی بینگ اجازه می‌دهد تا کاربر اطلاعات مهمی را راجع به وب‌سایت شما مشاهده کند و ببیند سایت شما چند کلیک خورده است. با استفاده از این سرویس می‌توانید میزان ترافیک سایت خود را نیز مشاهده کنید. استفاده از این سرویس و آنالیز کردن نتایج حاصل از آن مطمئناً در ارتقای جایگاهتان مؤثر خواهد بود و به‌علاوه این، شما نیز می‌توانید وب‌سایت خود را ارزیابی کرده و متوجه شوید چه عواملی در افزایش بازدید کنندگان شما تاثیر می گذارد.

۵- محتوای سایت خود را بروز نگه دارید :

بیشتر موتورهای جستجو تلاش می‌کنند تا صفحاتی را شناسایی کنند که شامل محتویاتی باکیفیت بالا و بدون کپی از وب سایت های دیگر باشند. زمانی که به فکر طراحی سایت خود هستید باید این را در ذهن خود داشته باشید که تنها راه موفقیت طولانی‌مدت دربخش  SEO وب سایت ،تمرکز بر روی محتوا و تجریه های کاربر در این حیطه است.

۶- تجریبات کاربر را در ذهن خود داشته باشید :

موتورهای جستجو همیشه فقط روی نتایج مربوط به کاربر تمرکز ندارند. بیشترین چیزهایی که در تجربه کاربر تأثیر دارد طراحی سایت، زمان بارگزاری، هدایت‌گرها، درصد اضافه شدن محتویات و استفاده از تصاویر مناسب و همچنین استفاده از ویدئوهای مناسب می‌باشد. نوع ارائه محتویات از راه درست بسیار مهم و تأثیرگذار است.
برای مثال اگر شما می‌خواهید تصاویر را روی صفحه خود به نمایش بگذارید، زمان برگزاری صفحه زیاد می‌شود و روی آن تأثیر منفی می‌گذارد. اگر در صفحه خود از موتور جستجو استفاده می‌کنید سرعت بارگزاری و جستجوها را افزایش دهید.

 

تاثیر شبکه های اجتماعی در طراحی سایت و سئو

۷- از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید و در آن‌ها فعال باشید :

از آنجاکه چندین بار درگذشته به آن اشاره شد، اطلاعات شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد مورداستفاده موتورهای جستجو قرار می‌گیرند. به‌خصوص توئیتر و فیس‌بوک و گوگل پلاس که اطلاعاتشان در الگوریتم‌های آن‌ها صفحه‌های مردمی و پربازدید را مورداستفاده قرار می‌دهند ، پس اگر خیلی به وب‌سایت خود اهمیت می‌دهید نباید از این شبکه‌های اجتماعی پراهمیت غافل شوید.

۸- بهینه‌سازی صفحات :

توصیفات در صفحه و کلیدواژه‌ها در بینگ و گوگل بسیار مهم تلقی می‌شوند. عنوان مطالب در گوگل و بینگ باید کمتر از 60 حرف داشته باشند و حتما اطمینان حاصل نمایید که عنوان شما به‌درستی مطلب وب سایتتان را به‌طور خلاصه توصیف می‌کند. این باعث می‌شود کاربران بیشتری از وب‌سایت شما دیدن کنند و CTR شما هم افزایش بیابد.

۹- لینک‌های باکیفیت بالا بسازید :

همه موتورهای جستجو از اطلاعاتی استفاده می‌کنند که می‌توان آن‌ها را در لینک‌های معتبر پیدا کرد. اضافه کردن لینک اطلاعات پرتکرار و منابع باارزش به ارتقای جایگاه وب سایت شما نقش بسزایی داردو همینطور به استفاده کلمات کلیدی در وبسایت خود بسیار اهمیت دهید چون استفاده از این کلمات کلیدی در بهبود سئو سایت شما تاثیر 2چندانی دارد.  این کلمات را به‌طور صحیح در متن و لینک‌ها به کار ببرید. این کار باعث می‌شود وب سایت شما در رتبه بهتری در موتورهای جستجو قرار گیرد.

۱۰- قابلیت Crawling وب‌سایت خود را افزایش دهید و آن را بهینه کنید :

اگر وب‌سایت شما توسط روبات‌های بینگ Crawl (بررسی و آنالیز) نمی‌شوند، پس امکان اینکه اطلاعات سایت شما در نتایج موتور جستجو نشان داده شود وجود ندارد.Crawler ربات گوگل برای بررسی و آنالیز سایت است، سایتی که قابلیت Crawling نداشته باشد مسلما ایندکس نخواهد شد و در نتایج جستجو پیدا نمیشود و با استفاده از نقشه سایت XML و استاندارد RSS می‌توانید سیستم Crawling خود را بهبود ببخشید.  Robots.txt نیز ابزاری است که دسترسی رباتها را کنترل میکند،مثلا دسترسی رباط به کدهای طراحی سایت را محدود میکند تا کدها به عنوان محتوا ایندکس نشوند، بدقت Robots.txt خود را  تنظیم کنید تا ضمن جلوگیری از دسترسی به کدها، در بهبود سئو شمارا یاری کند.

 

ساختاری مناسب در طراحی سایت برای سئو

۱۱- ساختار وب‌سایت خود را بهبود بخشید :

با استفاده از تکنیک‌های SEO می‌توانید وب‌سایت خود را تولید کنید و جایگاه خود را در بینگ ارتقاء بخشید. فراموش نکنید که حتماً از توصیفات در متن خود استفاده کنید. چون این می‌تواند به ارتقای جایگاه شما کمک کند.

۱۲- روی ساختار لینک‌های درونی خود،کارکنید :

لینک‌های درونی وب سایت شما از اهمیت بالایی برخوردارند و شما باید با دقت و تمرکز بالایی روی آن‌ها کارکنید. هنگام استفاده و کار کردن با این لینک ها ، به این مورد نیز توجه داشته باشید که در صفحه اصلی شما در مکان‌های مهم باشند و مطالب مهمی  شامل آنها شوند.

۱۳- علامت‌های جغرافیایی (GEO Signals) را در نظر بگیرید :

از زمانی که بینگ از TLD (Top Level Domains) های مختلف برای پشتیبانی از نسخه‌های منطقه‌ای موتور جستجو در کشورهای مختلف استفاده نکرد، تأثیر و اهمیت علائم جغرافیایی برای کاربران در گوگل بسیار بیشتر از قبل شد. بینگ از سیگنال‌های دوگانه برای تخمین زدن این‌که کدام صفحه مناسب‌تر است استفاده می‌کند. بعضی از این سیگنال‌ها از سرورهای فیزیکی می‌آیند. همچنین دررفت و آمد (ترافیک) کاربران و لینک‌ها و اطلاعات موجود در سایت‌ها نیز دخالت دارد.

۱۴- نام دامنه سایت خود را با دقت انتخاب نمایید :

نام دامنه یا همان آدرس اصلی سایت همیشه به دو دلیل در SEO اهمیت دارد. اول‌ازهمه وقتی‌که نتیجه کار در کلیدواژه‌ها نمایان می‌شود. دوم به این دلیل که دامنه به یک TLD (Top Domain Level) خاص تعلق دارد و این می‌تواند به‌عنوان GEO Signal مورداستفاده قرار گیرد.

۱۵- از متدهای Black Hat (کلاه‌سیاه) استفاده نکنید :

بینگ علاقه‌ای به استفاده مردم از روش های بلک هت (کلاه‌سیاه) برای ارتقای جایگاه وب سایت هایشان ندارد. تکنیک‌هایی مثل محتویات خودکار ، محتویات کپی و تکثیرشده و استفاده از متن های پنهان‌شده در صفحه تکنیک‌های بلک هت به‌حساب می‌آیند. استفاده از این روش ها اصلاً توصیه نمی‌شود چون علاوه بر اینکه هیچ تأثیر مثبتی در بهبود جایگاه شما نخواهند داشت،حتی احتمال بن شدن کسانی که از این روش ها استفاده کنند نیز وجود دارد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان