روند رنکینگ مناسب برای وب سایت شما

بعضی مواقع این مشکل برای بعضی از وب سایت ها اتفاق می افتد که رنکینگ سایتشان به طور ناگهانی و بدون دلیل خاصی  در نتایج موتور های جستجو افت میکند
در این مقاله میخواهیم دلیل های احتمالی که باعث می شود این مشکل پیش بیاید را ذکر نماییم و همچنین راه حل های پیشنهادی برای هر کدام از این موارد را نیز ارائه میدهیم.

1- سایت شما به دلیل استفاده اشتباه از تکنیک های سئو جریمه شده است.

شما میتوانید با مطالعه راهنمای وب مستر(Webmaster Guidelines) گوگل متوجه شوید که چه مواردی باید توسط طراحان وب سایت و مدیران سایت و متخصصین سئو رعایت شود. اگر گوگل با آنالیز کردن وب سایت شما به این نتیجه برسد که وب سایت شما از قوانین تعریف شده سئو به درستی استفاده نکرده است، گوگل رتبه شما را پایین آورده و با افت رتبه مواجهه می شوید و حتی در مواردی امکان حذف شدن وب سایت شما از فهرست نتایج گوگل هم وجود دارد.

راه حل:
راهنمای وب مستر گوگل را مطالعه نمایید و خطاهای سئویی که در وب سایتتان انجام دادید را رفع و حذف کنید و سپس درخواست تجدید نظر را برای گوگل ارسال نمایید.

2- به روز شدن الگوریتم های موتور جستجو در سئو سایت

موتور جستجو مدام در حال تلاش برای ارتقای نتایج جستجو و حذف اسپم ها می باشد و از طرفی افرادی افرادی هستند که استفاده سودجویانه از  نقاط ضعف موجود در سیستم رتبه بندی  می کنند.
آخرین به روز رسانی الگوریتم گوگل به نام پنگوئن شناخته شده است که برای حذف اسپمرها و وب سایت هایی که دارای محتوایی با کیفیت پایین هستند ، طراحی شده است علاوه بر این  موارد ، این الگوریتم وب سایت هایی که محتوای قابل توجهی را تکراری قرار می دهند را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

راه حل:
اگر شما سئو کار وب سایت هستید باید تمام مدت به بروز کردن اطلاعات خود بر اساس الگوریتم روز سئو بپردازید.
منابع اطلاع رسانی های تغییرات الگوریتم های گوگل و موتورهای جستجو  به این ترتیب این لینکها می باشند
http://searchengineland.com ، http://googleblog.blogspot.com، http://www.mattcutts.com/blog
با مطالعه این  الگوریتم ها و قوانین سئو و تغییر قوانین و بروز شدن این الگوریتم ها معمولا باید تعدادی از تکنیک های سئو خود را کنار گذاشته و تکنیک مناسب با توجه به الگوریتم جدید سئو انجام دهید.

روند رنکینگ در وب سایت

3- وب سایت شما به دلیل نقض قوانین کپی رایت جریمه شده

به دلایل مختلف این اتفاق می افتد  به طور مثال  شخصی که بروز رسانی و ارتقائ رنکینگ شما را به عهده دارد از محتوا و مطالب سایت دیگر کپی برداری کرده باشد.
راه حل:
مطالب تکراری و کپی شده در وب سایتتان را حذف کنید. و بعد از طریق لینک  زیر این موضوع را گزارش دهید.
http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35843

4- محتوای سایت شما مورد سوء استفاده قرار گرفته شده باشد.

اگر رنکینگ شما به طور اتفاقی افت کرد، یکی از این دلایلی که می شود به آن توجه داشت این است که شخصی محتوای سایت شما را برداشته و در سایت دیگر استفاده کرده است، در این مورد ابتدا گوگل رنکینگ هر دو وب سایت را کاهش می دهد و بعد از بررسی های بیشتر متوجه می شود که اطلاعات در ابتدا متعلق به چه وب سایت بوده است و رنکینگ وب سایت  را به حالت اولیه بر میگرداند.
راه حل:
با افرادی که  محتوای سایت شما را برداشته اند ، ارتباطی بگیرید و مشکل را رفع کنید اگر این مورد رفع نشد در DMCA (قانون کپی رایت دیجیتال هزاره) تشکیل پرونده بدهید و یا موضوع را به دادگاه مربوطه اطلاع دهید.

5_رقیب های وب سایت شما

بعضی مواقع وب سایت های رقیب شما موفق می شوند که رنکینگ  وب سایت شان را بالا ببرندو این کار باعث میشود که رنکینگ شما افت پیدا کند.

راه حل:
شما باید کارهای رقبای خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و ببینید در کدام زمینه از شما بهتر عمل کرده اند. به مواردی چون تعداد بک لینک های آنها، چگالی کلمات کلیدی در محتوای سایت شان و به میزان اهمیت آنها به بازاریابی رسانه های اجتماعی شان توجه کنید و بر این اساس متوجه خواهید شد وب سایت شما چه کمبود ها و نواقصی دارد و می توانید در بهبود رنکینگ وب سایت خود قدم مثبتی بر دارید.

رتبه بلا در رنکینگ گوگل

6- ساختار وب سایت

طراحی سایت و ساختار یک وب سایت برای داشتن رنکینگ بالا و موفق بسیار مهم است.اگر مواردی چون لینک های شکسته، خطاهای سهوی در کدهای HTML و اختلالات دیگری از این دسته در هر وب سایتی وجود داشته باشد، امکان جستجوی وب سایت برای موتورهای جستجو در یک محدوده زمانی نخواهد داشت. به این ترتیب اوضاع رنکینگ سایت مطلوب نخواهد بود.
راه حل:
سعی کنید برای عیب یابی و رفع آنها وقت کافی صرف کنید. گاهی اوقات تعدادی از سایت ها به دلایل بسیار ساده ای مانند مشکلات هاست و یا عدم پاسخ گویی سرور در لیست نتایج موتور جستجو قابل رویت نیستند.

7- در برداشتن بک لینک های مهم از وب سایت خود محتاط باشید.

گاهی اوقات برداشتن پیوند لینک های (juicy) با موقعیت های بالا در گوگل از وب سایت شما، دلیل افت رنکینگ وب سایت شما در موتور جستجو است. باید بدانید که هر یک از این لینک ها که ویژگی های خاص (nofollow) دارد ممکن است از دید موتورهای جستجو به دلیل وجود ربات های txt فایل پنهان و به راحتی حذف شده باشد. در تجربیات سئو در اجرای بررسی های لازم در این مورد بسیار ضروری است .
راه حل:
باید این لینک ها را مجددا بازگردانده و یا مشابه آن را از وب سایت های دیگر بگیرید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان