کارهای لازم برای داشتن وب سایت پر بازدید (بخش اول)

در زمان طراحی سایت همیشه با این سوال از متقاضیان طراحی وب روبرو میشدم که چه کار کنیم تا سایت پربازدید داشته باشیم؟
در این مقاله میخواهم تا حدودی در مورد این سوال صحبت کنم و پاسخ آن را بدهم.
به صورت کلی برای افزایش بازدیدکننده های وب سایت باید این 2 عامل را حتما در نظر بگیرید.

1- بازدیدکنندگان از کجا می آیند

2- بازدیدکنندگان وب سایت را چگونه حفظ کنیم

1- جذب بازدیدکننده

جذب بازدیدکننده ، مختص بازدیدکنندگانی است که برای اولین بار وارد وب سایت شما می شوند. بازدیدکنندگان معمولا از طریق جستجو در موتورهای جستجو یا از طریق لینک ها وارد وب سایت شما می شوند. لینک هایی که بازدیدکننده را به وب سایت شما هدایت می کنند به چندین مورد تقسیم می شویم: لینک شما در دیگر وب سایت ها قرار دارد یا کاربری لینک سایت شما را به دوستانش معرفی کرده است و یا مطالبی که به همراه لینک سایت شما در وب سایت شخص دیگری آورده شده است و ....
هر چه تعداد این لینک ها بیشتر باشد به طبع رتبه ی وب سایت شما در موتورهای جستجو بیشتر می شود و هنگامی که کاربری به عنوان مثال کلمه طراحی سایت را جستجو میکند اسم سایت شرکت رایان در رتبه بهتری قرار می گیرد.

2- حفظ بازدیدکننده

کلمه حفظ بازدید کننده مختص بازدیدکنندگانی است که قبلا وارد وب سایت شما شده اند و میخواهید مجددا وب سایت شما را بازدید کنند، یکی از عواملی که باعث می شود کاربر مجددا راغاب به مشاهده سایت شما شود به روز رسانی اطلاعات سایت می باشد، معمولا وب سایت هایی که مطالب به روزتری در صفحات سایت خود میگذارند از بازديد كننده هاي ثابت زيادي برخوردار مي شوند.
با توجه به موارد ذکر شده افزایش بازدیدکنندگان را از نگاهی دیگر مورد بررسی قرار می دهیم

 کمیت و کیفیت محتوای وبسایت

مرحله اول - محتویات سایت

  • کیفیت در محتوای سایت
هرچه بیشتر مطالب سایت دارای کیفیت بالایی باشند و جنبه تخصصی و کاربردی به خود بگیرند، تعداد بازدیدکنندگان ثابتی جذب سایت شده و این افراد وب سایت شما را به عنوان وب سایت مفید به دوستان خود معرفی میکنند. در این رابط سعی کنید نیازهای کاربران خود ا سنجیده و در راستای نیازهای آنها قدم بردارید.کاربران اصولا به دنبال مواردی هستند که برایشان سود داشته باشد به طور مثال(خدمات رایگان) و ... . این موارد در حفظ و جذب بازدیدکننده (از طریق موتور جستجو) تاثیر بسزایی دارد.
  • کمیت در محتوای سایت

کمیت در وب سایت نقش خیلی مهمی دارد ، هرچقدر که محتوای یک سایت بیشتر باشد و دارای صفحات گسترده ای باشد ، مشخصا شانس بیشتری در نتایج موتورهای جستجو خواهد داشت و این کار باعث جذب بیشتر بازدید کنندگان از طریق موتورهای جستجو می شود.

مرحله دوم – بهینه سازی ظاهر و باطن وب سایت

  • ظاهر سایت : مواردی از قبیل طراحی ، چیدمان ، رنگ بندی ، سهولت دسترسی و کاربر پسند بودن آن همه و همه به طراحی سایت بستگی دارد. مطمئنا ظاهری مناسب و دلنشین وب سایت شما باعث می شود کاربر جذب سایت و اشتیاق به جستجوی وبسایت شما را برای بیشتر میکند. طراحی زیبا همیشه در ذهن ها باقی میماند و سایت شما به عنوان سایتی کاربر پسند در یاد می ماند. همين امر علاوه بر محتواي سایت باعث تعداد دفعات بازدید بیشتر يك كاربر شده و در نهایت به حفظ آن کاربر می انجامد. و برعکس ممکن است وب سایتی دارای محتوایی مفیدی باشد ولی با ظاهری نامناسب، که در همان ابتدا کاربر با دیدن وبسایت ،دکمه بستن را بزند. به کاربرد نقشه سایت در وبسایتتان باعث میشود که کاربر یک ذهنیت کلی از وبسایت شما داشته باشد و از گیج شدن کاربر جلوگیری میکند.

 

کارهای لازم برای داشتن وب سایت پر بازدید (بخش دوم)

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان