کارهای لازم برای داشتن وب سایت پر بازدید (بخش دوم)

 •  باطن وب سایت

منظور از باطن همان سورس صفحات وب و کدها است. تگ هایی مهم در یک html شمامل: ROBOTS ، KEYWORDS ، DESCRIPTION ، TITLE ، Language و ... می باشند که با در نظر گرفتن مقادیر مناسب به این موارد و تنظیم فایل robots.txt در پوشه ی اصلی سایت میتوانید به معرفی بهتر سایت به موتورهای جستجو پرداخت

و همچنين با كد نويسي صحيح و چيدمان تگ هاي مناسب مي توان به سرعت بارگزاري (Load) صفحه کمک بسزایی نمود.

مرحله سوم : معرفی وب سایت

 • معرفی وب سایت به موتورهای جستجوگر: بیشتر بازدیدکنندگان وب سایت های بزرگ از طریق موتورهای جستجو صورت میگیرد ، برای این که وب سایت ما به موتور های جستجو شناسایی شود ، ابتدا خودمان به معرفی وب سایتمان بپردازیم، اصولا این کار حدود 1 تا 2 ماه بعد از معرفی وب سایت طول می کشد تا بانك اسناد روبوت ها را ذخيره نماید .
 • لینک: قرار دادن لینک سایت شما در سایت های تجاری و تبلیغاتی و بزرگ ( چه به صورت متنی و یا عکس ) قرار گیرد تاثیر مستقیمی بر افزایش ترافیک وب سایت شما خواهد داشت، هرچه نام و یا لوگوی سایت شما بیشتر در سایت های بزرگ و با تعداد بازدیدکنندگان بیشتر قرار گیرد تاثير زيادي بر افزايش ترافيك سایت شما داشته و به افزايش رتبه ي سایت شما در موتورهاي جستجو مي انجامد .
 • تبلیغات: یکی از موفق ترین و موثرترین روش معرفی سایت ، تبلیغات در سایت های تجاری و تبلیغاتی های بزرگ است و این تبلیغات باعث می شود تعداد زیادی از بازدیدکنندگان وب سایت شما را بازدید کنند و در صورت برتري نسبت به رقيبانتان ، صدها مشتري ثابت را به خود جذب خواهيد كرد.

قرار دادن لینک وبسایت

و در ادامه نکات تکمیلی برای جذب بازدید کننده به وب سایت خود:

 • برای کارکرد بهتر و موثر خزنده های جستجوگر ، لینک ها را با دستورات html به نمایش در بیاورید، به این معناست که از ارائه دادن لینک ها به وسیله فلش و جاوا اسکریپت در زمان طراحی سایت تا حد ممکن اجتناب نمایید.
 •  براي ذخيره ي بهينه صفحات سایتتان در بانك اسناد موتور هاي جستجو گر از به کاربردن کارکترهایی مثل ? , = , # , & , در آدرس صفحات وب خود پرهیز کرده و به جای آنها میتوانید از کارکتر / استفاده نمایید.
 • بهتر است از متا تگ های منحصر به فرد و متقاوتی استفاده نمایید.
 • مدیریت سایتتان را به صورت گروهی انجام دهید ، تجربه نشان داده است که وب سایت هایی که گروهی اداره می شوند و آنهایی که توسط کاربران محتویات سایتشان ارسال می شود(انجمن ها، سایت های خبری) موفق تر هستند.
 • از امکانتی نظیر نسخه قابل چاپ صفحه سایت، خروجی به صورت pdf و معرفی به یک دوست در وب سایت خود غافل نشوید.
 • دو یا چند زبانه بودن سایت (حداقل دو زبان فارسی و انگلیسی) بازدید وب سایت را افزایش می دهد.
 • و درآخر این مورد را حتما در نظر داشته باشید که پهنای باند خود را نسبت به تعداد بازدیدکنندگان وب سایتتان افزایش دهید، مطمئنا در صورت عدم لود صفحات سایت، سایت شما به عنوان سایت دارای اختلال در ذهن بازدیدکننده باقی می ماند و بسياري از بازديد كنندگان خود را از دست مي دهد و گاه كاربران جديد در هنگام روبرو شدن با اين وضعيت ديگر به سایت شما باز نمي گردند .

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان