چرا با وجود رنکینگ بالا در نتایج گوگل ،ترافیک وب سایت زیاد نیست؟

سلام

امروز با این مقاله میخواهیم جواب سوالی که شاید برای شما هم مطرح شده است را بدهیم. اگر شما هم به این سوال رسیده اید که چرا با وجود رنکینگ بالا ترافیک وب سایتتان زیاد نیست پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را بخوانید.

گوگل بزرگترین منبع اطلاعاتی و قابل دسترس تمامی کاربران در جهان است، این موتور جستجو بیشتر از شخص دیگر به منابع اطلاعاتی دسترسی دارد و هر زمان که شما به اطلاعاتی در باب هر موضوعی دارید فقط کافیست آن کلمه را جستجو کنید، به صورت 24 ساعت قابل دسترس شماست .
معمولاً جستجوی سوال مورد نظر به طور مثال کلمه طراحی سایت در گوگل برای یافتن پاسخ می باشد پس کافیست شما در راستای پاسخ کاربر به بهینه سازی وب سایتتان و رنکینگ بالا قدم بردارید و تلاش خود را زیاد نمایید تا در صفحه اول نتایج جستجو گوگل نمایش داده شوید که میتوانید با گذاشتن مقالات با کلمه مورد نظرتان در بهبود رتبه خود در گوگل کمک نمایید.
این سوال به وفور مشاهده می شود که صاحبان وب سایت ها می گویند رتبه ی مناسبی در رنکینگ گوگل دارند ولی ترافیک وب سایتشان بسیار کم است.
یکی از دلایلی که می تواند بر روی این موضوع دلالت کند این است که کلمه کلیدی که بهینه سازی کرده اند کلمه مورد جستجوی کاربران در موتورهای جستجو نیست . (یعنی کلمه ای که کاربر آن را به ندرت جستجو میکند)
باید این را در نظر بگیریم که کلمه ای که برای بهینه سازی سایت به کار می بریم کلمه ای باشد که کاربر متقابلا به جستجوی مقاله ی درباره آن باشد به طور مثال کلمه طراحی سایت...

 

رنکینگ بالا در نتایج گوگلاگر تعداد زیادی از مخاطبین برای مدت زمان مشخصی کلمه کلیدی شما را جستجو کنند، آن کلمه تقاضای بالایی در موتورهای جستجو پیدا خواهد کرد. اگر بتوانید رنکینگ بالایی با آن دسته از کلمه کلیدی پیدا کنید، متعاقباً ترافیک وب سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد. در پایان این کلمه کلیدی نتیجه ی بزرگ و موفقی برای وب سایت شما خواهد داشت.
شما در واقع نیاز به انجام تحقیقات بر روی کلمات کلیدی در وب سایت تان دارید. نگاهی به میزان تقاضا کلمات خاص کنید (چه تعداد از افراد در ماه یک کلمه کلیدی خاصی (طراحی سایت) را جستجو می کنند) و آن را با میزان عرضهء آن عبارت مقایسه کنید – تعداد وب سایت هایی که از این عبارات کلیدی در وب سایت خود استفاده می کنند و در حال رقابت هستند را نیز بررسی نمایید
پیشنهاد ما به شما این است که می توانید به دنبال واژه ها و کلمات کلیدی باشید که تقاضای و درخواست کاربر به آن در جستجو گوگل زیادی بوده و عرضه آن نسبتاً پایین است ، به این معنا است که با کمی تلاش می توانید با آن کلمات کلیدی به رنکینگ بالایی دست یابید. پس از آن می توانید تغییرات چشمگیر در ترافیک وب سایت و تعداد بازدیدکنندگان آن ببینید.

اگر در مورد کلمه کلیدی خود رقبای زیادی دارید، ممکن است مجبور باشید که برای رسیدن به رنکینگ بالا برای عبارات کلیدی مورد نظرتان سخت تر تلاش نمایید. تا زمانی که تقاضا برای یک عبارت کلیدی بالا باشد، همه چیز خوب خواهد بود و هنگام که شما رنکینگ بالایی داشته باشید،شما هم شاهد افزایش ترافیک وب سایت خود خواهید بود.

شما همچنین می توانید عبارات کلیدی که تقاضای پایین تری دارند و رقابت پایین تری دارند را مورد هدف قرار دهید ولی این را هم در نظر بگیرید که اگر حجم کمی از افراد به دنبال کلمه کلیدی شما و جستجوی آن درموتور های جستجو باشند، همان قدر می تواند برای شما ترافیک وب سایت ایجاد نماید که افراد در جستجوی آن عبارات هستند.
امیدوارم این مقاله به شما صاحبان وب سایت تا حدودی راهنمایی مناسبی در خصوص رنکینگ و ترافیک وب سایتتان داشته باشد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان