بهینه سازی وبسایت و کمک در بهبود سرعت آن

مهم ترین موردی که در طراحی سایت باید در نظر گرفت و باید این خصوصیت را داشته باشد، سرعت وب سایت است که بعضی مواقع  طراحان سایت این نکته بسیار مهم را فراموش می کنند و در زمان طراحی و برنامه نویسی  پروژه آن را در نظر نمی گیرند ولی شما به عنوان صاحبان  وب سایت باید از طراحتان بخواهید که بهینه سازی وب سایت و سرعت آن جزء مهم ترین بخش های سایت می باشد .

هنوز هم عده ای از افراد همچین تفکری دارند که افزایش سرعت سایت مربوط به سرورها می باشد و زمانی که وب سایتشان کند باز می شود به دلیل مشکلی در سرور است، به همین دلیل در ادامه این مقاله به یک سری عوامل تاثیرگذار در افزایش سرعت لودینگ سایت می پردازیم.
وجود سرعت پایین یک وب سایت تاثیرات منفی زیادی را با خود به همراه دارد که این سرعت پایین و کند بودن در بارگذاری اطلاعات، ممکن است باعث شدن کاربر وب سایت شما را ترک کند چون بخاطر کندی وب سایت مجبور است زمان زیادی را صرف بارگذاری اطلاعات سایت شما کند و همین باعث نارضایتی و ترک وب سایت شما می شود و در واقع سرعت پایین می تواند یکی از دلایل شکست  وب سایت شما شود.
کاربر در برخورد با یک وب سایتی که سرعت آن پایین می باشد حس ضعف کسب و کار شما به او دست می هد که این به ضرر شما و کارتان می باشد و این اتفاق شاید به دید شما ناچیز باشد ولی به مرور باعث کاهش بازدید کننده می شود بخصوص اگر یک سایت فروشگاهی باشد که در آن سرعت حرف اول را میزند حالا شما فکر کنید که چنین سایتی دارای سرعت پایینی باشد در این صورت منجر به ترک کاربر و کاهش فروش و سود شما می شود.

بهینه سازی در زمان طراحی سایت
اگر خاطرتان باشد یکی ازعواملی که موجب منسوخ شدن سایت هایی که با فلش طراحی شده بود، شد ؛ سرعت پایین این نوع وب سایت ها بود که موجب فراری دادن کاربر از سایت می شدند. در ضمن باید سرعت یک سایت در حدی باشد که بتوانید در چند ثانیه ابتدایی پیام خود را به کاربر انتقال دهید.
انتخاب سرور و شرکت ارائه دهنده هاستینگ ، کد نویسی منظم ، پیاده کردن تکنیک های افزایش سرعت که توسط طراحان و برنامه نویسان انجام می گیرد ، از جمله عواملی هستند که در افزایش سرعت یک سایت نقش مهم و اساسی دارند.

روش های زیر که شامل بهینه سازی کد ها، مطالب، تصاویر و تنظیمات سرور جهت افزایش سرعت در طراحی سایت حرفه ای می باشد را به طور خلاصه بیان کرده ایم.

فشرده سازی حجم و سایز تصاویر 
بهینه سازی کدهای جاوا اسکریپت
کوچک کردن کدهای اچ تی ام ال، سی اس اس و جاوا اسکریپت
ترکیب کردن تصاویر از طریق تکنیک split css
فعال کردن فشرده سازی Gzip
فعال کردن سیستم کش و ذخیره سازی مرورگر
طراح  باید برای افزایش سرعت وب سایت شما موارد ذکر شده را در سایت شما اجرا و پیاده کند و تنها شما می توانید قسمتی که شامل بهینه سازی تصاویر و سایز آن ها می باشد را در طول فرآیند سایت انجام دهید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان