Chat with us, powered by LiveChat بالا بردن رتبه وب سایت در نتایج جستجوی گوگل

بالا بردن رتبه وب سایت در نتایج جستجوی گوگل

بعد از طراحی سایت و اجرا شدن قالب وب سایت، کاری که باید برای هر وب سایتی انجام داد افزایش رتبه سایت و جلوگیری از کاهش بازدید سایت وب سایت است ، یعنی بالابردن ترافیک وب سایت شما با افزایش تعداد بازدید از وب سایت شما امکان پذیر می باشد.  در  بهترین حالت ممکن به این صورت می باشد که سایت شما در رتبه های برتر و اول در نتایج موتور های جستجوگر قرار داشته باشد

رتبه سایت به این معناست که آمار بازدید از صفحات وبسایت را طبق یک طبقه بندی و مراحلی بین سایت های ایران و جهان مقایسه میکند و یک رتبه ی کلی را به وب سایت شما میدهد.

در ادامه مقاله به تعدادی از موارد و عواملی که باعث بالایردن و افزایش رتبه وب سایت شما کمک می کند را اشاره می نماییم:

 • انتخاب دامنه مناسب
  یکی از مهم ترین  ویژگی در زمان طراحی سایت و بعد از آن هستش، نام مناسب برای دامنه، کوتاه بودن و بیان مفهوم وب سایت به سادگی و راحت باشد که این باعث میشود شنوندگان نام دامنه شما، این نام ها را راحت تر بخاطر بسپارند.

 

 • محتوا و اطلاعات سایت
  شما باید مطالب مفیدی را با برنامه ریزی در سایت خود قرار دهید تا تاثیر مثبتی بر ترافیک سایت و جلوگیری از کاهش رتبه سایت شما داشته باشد. یکی دیگر از روش های مهم افزایش ترافیک سایت، ارائه سرویس های رایگان میباشد که این باعث میشود کاربرانی که از سایت شما بازدید کرده اند، سایت شما را به دوستان خود پیشنهاد داده و یا سایت شما را در سایت های دیگر معرفی کنند.

 

 • وبلاگ نویسی
  هنوز هم مطالب و اطلاعاتی که در وبلاگ سایت ها قرار داده می شوند، دارای اهمیت بالایی هستند که از مزیت های آن ها میتوان به برقراری ارتباط بهتر با کاربر و بازدید کننده اشاره کرد که این تاثیرربسزایی در افزایش رتبه سایت شما خواهد داشت. سعی کنید از اسامی و عنوان های مناسب برای وبلاگ سایت و همچنین مجموعه ای که مطالب وبلاگ در آن قرار دارد بهره بگیرید.

 

بالابردن رتبه وب سایت

 

 • بررسی لینک های وب سایت
  اگر به فکر معرفی وب سایت های دیگران را در وب سایت خود را دارید، باید در این کار دقت زیادی داشته باشید. زیرا ممکن است بعد از مدتی، سایت ها لینک هایشان را تغییر داده و یا به دلیل اختلال بوجود آمده در آن ها، به درستی کار نکنند. برای جلوگیری از این مشکلات سعی کنید لینک هایی که در اختیار دارید، به صورت یک دوره ی زمانی بررسی کنید یعنی چند وقت یکبار و  لینک های مختل کننده یا تغییرا یافته را حذف کنید یا به رفع اشکال آن لینک  بپردازید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که لینک های بدون استفاده در وب سایت، باعث کاهش رتبه سایت توسط موتورهای جستجوگر خواهد شد.

 

 • کمک از وب سایت هایی با رتبه بالا
  یکی از روش های دریافت لینک از سایت هایی است  که رتبه ی بالاتری نسبت به سایت شما دارند و  قرار دادن این لینک در پست مهمان در آن سایت ها می باشد .

 

 • لینک های ورودی (BACK LINK)
  امکان معرفی سایت شما در سایت های دیگر  با استفاده از لینک های وروردی یا همان (BACK LINK) است که علاوه بر افزایش ترافیک سایت، باعث بالا رفتن رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر میشود. یکی از مهمترین ملاک ها برای تعیین رتبه سایت شما، میزان لینک هایی است که سایت های دیگر در اختیار شما قرار داده اند.

 

 • محصولات قابل انتشار و رایگان
  از روش های مهم این طرح، ارائه کتاب های الکترونیکی یا مقاله های مفید و یا محصولات نرم افزاری به شکل رایگان میباشد که توزیع آن ها در سایت شما باعث افزایش ترافیک سایت و درنتیجه باعث جلوگیری از کاهش رتبه وب سایت شما میشود.

 

 • گروه های خبری
  یکی از بخش ها و مهمترین موارد که میشود به آن اشاره کرد گروه های خبری هستند که یکی از با دوام ترین گروه ها در اینترنت هستند، شما میتوانید با فعالیت در این گروه ها و قرار دادن محتوا و اطلاعات خود و لینک وب سایتتان برای مدت زمان طولانی محتوای ارسالی و لینک خود را در آنها ثبت کنید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان