یکی از بزرگ ترین سوالاتی که امروزه بر سر راه بسیاری از کاربران و یا حتی مشتریان طراحی های وب سایت در جهت راه اندازی کسب و کار قرار می گیرد این است که طراحی سایت اختصاصی را انتخاب کنم یا قالب آماده؟ کدام یک از این دو گزینه برای کسب و کار من بهتر است؟ در واقع این سؤالات و نمونه هایی چون:
طراحی وب سایت اختصاصی بهتر است یا قالب آماده
تفاوت طراحی وب سایت اختصاصی با قالب آماده در چیست؟
آیا طراحی سایت اختصاصی با قالب آماده می تواند تأثیرات منفی در سئو ایجاد کند؟
از جمله سؤالات رایجی هستند که کاربران و مشتریان مختلف، در رابطه با طراحی یک وب سایت با آن ها مواجه می شوند. معمولاً هر کسی بنا به میزان دانش و توانایی اش به آن ها پاسخ می دهد. به همین منظور ما یک مطلب برای پاسخ دادن به تمامی این سؤالات آماده کرده ایم و به شما کاربران عزیز پیشنهاد می کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی درباره انتخاب طراحی سایت اختصاصی یا قالب آماده حتماً آن را مطالعه نمایید. به واقع ما در این مطلب برآنیم تا با معرفی اختصاصی هر کدام از این دو مقوله، تفاوت طراحی سایت اختصاصی و قالب آماده را به طور وسیع و گسترده مورد بررسی قرار دهیم.
معمولاً به هنگام راه اندازی کسب و کارهای امروزی، طراحی وب سایت ها به دو روش انجام می شود: روش اول استفاده از قالب های آماده و از پیش ساخته شده و روش دوم به این شیوه است که یک وب سایت را به صورت کاملاً اختصاصی و از پایه طراحی و برنامه نویسی کنیم.

در این مطلب عناوین زیر را خواهید خواند:

 1. طراحی سایت اختصاصی چیست؟
 2. طراحی وب سایت با استفاده از قالب آماده چیست؟
 3. طراحی سایت اختصاصی بهتر است یا قالب آماده؟ کدام یک برای کسب و کار من مناسب تر است؟
 4. مزایای طراحی سایت اختصاصی
 5. مزایای طراحی سایت به کمک قالب های آماده
 6. چه تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه نویسی در طراحی سایت اختصاصی استفاده می‌شود؟
 7. هزینه ی طراحی سایت اختصاصی چقدر است؟
 8. مزایای طراحی سایت اختصاصی توسط شرکت رایان چیست؟

طراحی سایت اختصاصی چیست؟

به طور عمده طراحی سایت اختصاصی یکی از فرایندهای ضروری در انجام هر نوع پروژه معرفی شده است. این روش که در اصطلاح به آن از صفر شروع کردن می گویند مطابق با سلیقه و نیازهای کاربران طراحی و پیاده سازی می گردد. به همین جهت معمولاً پیش از هر موردی، لازم است کارفرما تمامی احساس نیازهای خود را در یک قالب RFP به شرکت طراحی سایت اختصاصی ابلاغ کند تا یک سناریوی پیاده سازی منطقی از سوی آنان طراحی و تنظیم گردد. البته ناگفته نماند قبل از انجام طراحی وب سایت اختصاصی و پیاده سازی آن، برآورد هزینه ها و زمان به اتمام رسیدن آن به کاربران اعلام می شود. همچنین در این روش، پوسته ظاهری هر نوع وب سایت بر اساس نیاز کاربر طراحی می شود و بهینه ترین و ایده آل ترین حالت ممکن را که خدمات رسانی به مشتریان را فراهم می کند برای آن در نظر می گیرند.
در روش طراحی وب سایت اختصاصی، هر نوع کاربری بنا به نیاز و سلیقه خود از طرح های ارائه شده استقبال می کند. گاهی یک کاربر از یک طرح خاص و متفاوت استقبال می کند و گاهی هم یک طرح لوکس و مدرن توجه کاربران را به خود جلب می نماید. به علاوه تمامی این تفاسیر، در این روش پس از اتمام طرح و پیاده سازی و راه اندازی قالب، کاربران می توانند نظرات و انتقادات خود را در رابطه با قالب های ارائه شده اعلام نمایند و طراح سایت نیز موظف است تا تمامی نظرات کاربران را در هنگام پیاده سازی سایت اختصاصی به کار گیرد. لازم است بدانید که طراحی سایت اختصاصی ممکن است در بسیاری از موارد بنا به شرایط خاص، منجر به عدم استفاده از سیستم های محتوای رایگان مانند: جوملا، وردپرس و ... شود.

طراحی وب سایت با استفاده از قالب آماده چیست؟

استفاده از قالب های آماده، یکی دیگر از روش هایی است که کاربران به هنگام طراحی وب سایت خود آن را انتخاب می کنند. معمولاً این نوع قالب ها در دو نوع شرکتی و فروشگاهی ارائه می شوند که با در نظر گرفتن روانشناسی رنگ ها و نیز با رعایت تمامی موارد سئویی به صورت کاملاً ریسپانسیو و هوشمندانه طراحی و به کاربران ارائه می شوند. به همین جهت کاربران می توانند بنا به نیاز و نوع کسب و کار خود یکی از آن ها را انتخاب و در وب سایت خود پیاده سازی کنند. به واقع استفاده از قالب های آماده به این منظور است که طراحی وب سایت شما به وسیله قالب های از قبل آماده شده انجام می گردد. به طبع؛ لازم است بدانید که یک بار برای این نوع قالب ها هزینه پرداخت می شود. اما شما می توانید مجدداً از آن ها برای طراحی وب سایت استفاده کنید. به علاوه اینکه در این روش نزدیک ترین طرح ها به پروسه کسب و کار شما طراحی و پیاده سازی می شوند. اما قالب های آماده می توانند در بسیاری از سیستم ها با یک سری ایرادات مشخص شده ای همراه باشند. ایراداتی از قبیل:

 • عدم گسترش پذیری
 • عدم هماهنگی با زبان های مختلف
 • عدم ایجاد در تغییرات
 • ناتوانی در بروز رسانی
 • عدم پشتیبانی

طراحی سایت اختصاصی بهتر است یا قالب آماده؟ کدام یک برای کسب و کار من مناسب تر است؟

نمی توان به وضوح اعلام کرد که کدام یک از این دو روش برای کسب و کار شما بهتر و مناسب تر است. زیرا هر کدام دارای مزیت ها و معایب مختص به خود هستند. چنانچه قصد دارید برند خود را به صورت کاملاً اختصاصی معرفی کنید و روی برندینگ خود به صورت اختصاصی کار کنید طراحی سایت اختصاصی برایتان یک گزینه بسیار مناسب و ایده آل است. در چنین شرایطی می توانید از رنگ سازمانی برای طراحی سایت اختصاصی خود استفاده کنید. همچنین از چارت بندی، استایل های دلخواه و مورد نیاز به هنگام طراحی ظاهر وب سایت خود استفاده کنید.
چنانچه می خواهید یک فروشگاه اینترنتی دایر کنید که دارای مشخصه های منحصر به فردی باشد و شما بتوانید تمامی پارامترهای آن را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید بهتر است که از طراحی سایت اختصاصی استفاده کنید.
همان‌طور که می دانید وب سایت طراحی شده می تواند با سرعت هرچه تمام تر به کسب و کارتان رونق و اعتبار بخشد. بنابراین اگر هزینه لازم برای طراحی سایت خود در نظر گرفته اید پیشنهاد ما این است که از طراحی سایت اختصاصی استفاده کنید تا به این شیوه وب سایتتان ظاهری تکراری و شبیه به سایت های دیگر را نداشته باشد.
اما سؤال اینجا است که در چه زمانی از قالب های آماده استفاده کنیم؟
برای پاسخ به این سؤال باید این‌گونه توضیح دهیم که:
اگر مدت زمان آماده شدن و پیاده سازی وب سایت شما برایتان بسیار مهم است و زمان لازم برای طراحی سایت اختصاصی ندارید می توانید از قالب های آماده در جهت راه اندازی وب سایت خود استفاده کنید
از طرفی هم اگر هزینه و بودجه کافی برای طراحی یک سایت اختصاصی ندارید می توانید وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی خود را به کمک قالب های آماده راه اندازی کنید. یکی از مزیت های منحصر به فرد قالب های آماده این است هر کاربری می تواند پیش از انتخاب و خریداری آن، به طور کامل تمامی جوانب قالب را مورد بررسی و تحلیل قرار دهد.

مزایای طراحی سایت اختصاصی

به طور کلی طراحی سایت اختصاصی نیازمند دانش و تخصص بالایی در زمینه طراحی وب سایت های سفارشی دارد و طراح بایستی به تمامی متدها و تکنولوژی های طراحی یک وب سایت از جمله: برنامه نویسی سمت سرور، دانش و مهارت طراحی، مهارت و علم به روز طراحی بصری و گرافیکی، دانش طراحی ظاهر و قالب وب سایت و بسیاری موارد دیگر مسلط باشد تا بتواند تمامی موارد بهینه سازی، اصول سئو و جذب مخاطب را در سایت طراحی شده خود بگنجاند. از جمله مزیت های این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در طراحی سایت اختصاصی، طراحی قالب و ظاهر وب سایت به صورت کاملاً اختصاصی و سفارشی کاربر انجام می شود. از هیچ مکانی کپی برداری نمی شود و برای هیچ کاربر دیگری استفاده نخواهد شد
 • سرعت طراحی سایت اختصاصی و همچنین امنیت آن بسیار بالا خواهد بود
 • در این روش تمامی قسمت های متنوع وب سایت به صورت صد در صد کنترل خواهد شد
 • در این روش افزودن امکانات به وب سایت بدون هیچ گونه محدودیتی انجام خواهد گرفت
 • طراحی کلی و اصولی وب سایت بر اساس نیاز و کسب و کار کاربر انجام خواهد گرفت و....

مزایای طراحی سایت به کمک قالب های آماده

معمولاً برای نصب و راه اندازی سایت هایی که به کمک قالب های آماده انجام می شود نیاز به دانش و تخصص بالایی نیست. تنها کافی است اندکی در زمینه نرم افزار مهارت و دانش داشته باشید. از جمله مزیت هایی که این روش با خود به همراه دارد عبارت اند از:

 • برخورداری از هزینه پایین و کمتر از طراحی وب سایت های اختصاصی دیگر
 • راه اندازی در مدت زمان بسیار کم. حتی در بسیاری از موارد کمتر از دو روز
 • به خاطر اینکه چنین قالب هایی توسط شرکت های بزرگ طراحی می شوند فاقد ایرادات سطحی هستند
 • دارای امکانات وسیع و گسترده به صورت ماژول های آماده و رایگان و...

چه تکنولوژی‌ها و زبان‌های برنامه نویسی در طراحی سایت اختصاصی استفاده می‌شود؟

 • در طراحی اختصاصی سایت از آخرین نسخه html استفاده می شود.
 • در طراحی از 3css به همراه افکت های آن استفاده می شود.
 • از طراحی های سایت داینامیک و اساتیک بهره برده می شود.
 • از زبان هایی مثل Javascript و jQuery برای توسعه طراحی اختصاصی سایت استفاده می شود.
 • از دیتا بیس ها نیز به منظور ذخیره سازی و بکاپ گیری استفاده می شود.
 • در طراحی اختصاصی سایت از زبان های پیشرفته ی برنامه نویسی مانند ASP.NET استفاده می شود.
 • از امکانات واکنش گرایی و رسپانسیو بهره گرفته می شود.

هزینه ی طراحی سایت اختصاصی چقدر است؟

هزینه‌ی طراحی اختصاصی سایت نسبت به قالب‌های آماده بیشتر است و با توجه به ویژگی‌های متمایز و مهمی که قالب‌های اختصاصی دارند، این هزینه معقول به نظر می‌رسد. به‌طورکلی هزینه‌ی ثابتی را برای طراحی سایت اختصاصی نمی‌توان در نظر گرفت. با توجه به نوع سایت، گرافیک، امکانات لازم و ... هزینه‌ی طراحی اختصاصی سایت نیز متفاوت خواهد بود.

مزایای طراحی سایت اختصاصی توسط شرکت رایان چیست؟

شرکت رایان در زمینه‌ی طراحی سایت اختصاصی فعال است و از مزایای این شرکت این است که از نیروهای ماهر و متخصص در زمینه‌ی طراحی اختصاصی سایت استفاده می‌کند. بهره‌گیری از تکنولوژی روز، قیمت مناسب، کیفیت بالای کار، تعامل با کارفرما و ... نیز از سایر مزیت‌های این شرکت است.
شرکت رایان با بیش از ١۵ سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی سایت و سایر خدمات مرتبط، ١۰۰ ها وب سایت داخلی و خارجی طراحی و اجرا نموده است. (مشاهده نمونه کارها)
ما مفتخر هستیم که این سالها با فعالیت مستمر و موفق کلیه همکاران و مساعدت و همیاری دوستان و عزیزان و با توکل و عنایت به خداوند متعال، خدمات خود را به شرکت های خصـوصی و دولتی، سـازمانها، موسـسات، بیمارسـتان ها ، خبرگـزاریـها ، فروشـگاه ها و ... به صورت کاملاً تخصصی ارائه نموده ایم.
امید اسـت با ارائه خدمات ویـژه مشاوره رایگان، طراحی سایت و ١ ســال پشـتیبانی رایگان شما را در این مسیر همراهی نمائیم.

 

برخی از ماژول ها یا امكانات وب سایت هایی که برنامه نویسی و اجرا کرده ایم عبارتند از:

07  مديريت و کنترل محتوای سايت

07

انواع فرمهای ساده و پیچیده
08  مدیریت کاربران و ثبت نام در سایت

07

فرم نظرات و پيشنهادات

07

 تعيين دسترسی های مختلف برای اعضاء سايت

07

فرم نوبت دهی پزشکان

07

 اخبار سایت و رویدادها

07

فروشگاه آنلاین متصل به شبکه شتاب (پرداخت آنلاین)

07

 مقالات

07

انجمن های گفتگو (Forum)

07

 RSS (خبر خوان از سایر سایتها)

07

موتور جستجوی پیشرفته سایت

07

 پرسش های متداول

07

استفاده از فلش و اسلایدشو در طراحی سایت

07

 قوانین و مقررات و بخشنامه ها

07

بررسي وضعيت گارانتي محصول

07

 طرح ها و پروژه ها

07

مديريت تبليغات و بنرها در سايت

07

 فرم رای گیری

07

ایجاد شبکه های اجتماعی

07

 کاتالوگ الکترونیکی

07

پخش موسيقي

07

 پشتیبانی آنلاین

07

پخش ویدئو کلیپ
07  گالری تصاویر (گواهینامه ها، لوح ها، نمایشگاه ها، سمینارها و ...)

07

مشاوره آنلاين

07

 محصولات

07

پيام روزانه

07

 نمایندگان فروش

07

آمار پيشرفته بازديدكنندگان سايت و تهيه گزارشات مختلف

07

 وبلاگ

07

تقویم و مناسبت ها
07  پیوندها یا بانک لینک

07

اوقات شرعی
07  مدیریت فایل یا دانلود سنتر 07 آب و هوا

07

 امتیازدهی و نظر سنجی کاربران 07 نقشه سايت

07

 فرم سفارش آنلاین 07 خبرنامه و ارسال ایمیل گروهی به اعضای سايت

07

درباره ما و تاریخچه 07 تماس با ما

 

و هر آنچه که ایده شماست، ما توانایی اجرای آن را داریم...

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان