طراحی سایت پر مخاطب - راهکارهای پر بازدید شدن وب سایت

هدف این مقاله یادگیری نکاتی است که باید در طراحی سایت خود در نظر بگیرید، این نکات را در ادامه مطلب  برای شما شرح خواهیم داد.
 رعایت کردن این نکات می تواند رابط کاربری راحت تری را در اختیار مشتریان، بازدیدکنندگان وب سایت شما قرار دهد. در نظر گرفتن این نکات به مرور زمان ، درنهایت به پربازدید و محبوب شدن وب سایت تان کمک می کند.

1. رعایت استاندارد های طراحی سایت

به استانداردهای طراحی سايت توجه کنيد. در اينترنت وب سايت هايی وجود دارد که از بيش از 5 يا 7 فريم در صفحه استفاده کرده اند. استفاده از تکنيک هاي  غیرمتعارف  و عدم توجه به استانداردها ، ممکن است باعث زيبايي صفحه ای سایت شما شود، اما باعث نارضایتی  برخي ديگر از بازديد کنندگان سايت خواهد شد و در نهایت به ترک وب سایت تان ختم می شود.

رعایت استانداردهای طراحی سایت

2. انتخاب مناسب نام دامنه

نام دامنه، آدرس اینترنتی وب سایت شما می باشد. تمامی وب سایت ها باید قبل از ورود به دنیای اینترنت ، نام دامنه داشته باشند. قبل از طراحی سایت، برای وب سایت خود  نام دامنه ای انتخاب کنید که نزدیک به کسب و کار شما باشد، تا کاربران به محض دیدن نام دامنه شما، دریابند که کار شما چیست و چه خدماتی ارائه می دهید. در این صورت وقتی مردم عبارت و کلمه خاصی را جستجو می کنند احتمال این وجود دارد که نام سایت شما هم در صفحه موتور جستجو ظاهر شود به همین علت ،بهتر است از نامی استفاده کنید که با زمینه و اهداف کاری شما متناسب باشد.

3. مطالب و محتوای سایت

درباره محتوای وب سایت خود فکر کنید. هر چقدر که وب سایت شما زیبا طراحی شده باشد تا اطلاعات مورد نیاز کاربران را ارائه ندهید، از شما رو برمی گردانند. کاربران به دنبال اطلاعات به وب سایت شما آمده اند . وب سایت باید به آنها حس خوبی از یافتن اطلاعات درست، مفید و از همه مهمتر امکان دسترسی راحت  را به آنها بدهد.در ارائه اطلاعات و توضیحات دست و دل باز باشید، شاید برخی از اطلاعات ساده ای که به نظر شما دارای  اهمیت نیستند برای کاربران وب سایت شما بسیار جذاب باشند.

4 . سرعت بارگزاری سایت

سرعت بارگذاری صفحه های وب سایت شما ،مهم ترین فاکتور رنکینگ می باشد. زمانی که یک بازدید کننده ،صفحه شما را باز می کند و بعد از چند ثانیه هیچ بخشی از سایت بارگذاری نشود ، کاربر اشتیاق خود را به دیدن وب سایت شما از دست می دهد و سایت شما را ترک می کند که این گونه ترک سایت ، امتیاز منفی برای وب سایت شما دارد. پس سایت خود را سبک و روان طراحی کنید تا بتوانید بازدیدکنندگان خود را راضی نگه دارید.

 رنگبندی و دیزاین در طراحی سایت

5 . رنگبندی و دیزاین سایت

رنگ ها نقش مهمی در طراحی سایت شما دارند ، رنگ هایی وجود دارند که در کنار هم ، جلوه خاص و زیبایی را به سایت شما می بخشند و رنگ هایی هم وجود دارند که بازدید کنندگان  به محض دیدن آنها ،وب سایت شما را ترک می کنند. این موارد نکات مهمی در طراحی سایت می توانند باشند ،هر چند ابتدایی، ولی بسیار کاربردی و پر اهمیت هستند که در عین سادگی بسیاری از صاحبان سایت به آن ها توجه نمی کنند.

6. بهینه سازی و سئو سایت

وب سايت شما باید براي موتورهاي جستجو بهينه شده باشد. بهترين و کم هزينه ترين راه برای جذب مخاطب برای وب سايت شما، استفاده از کليک ارگانیک است. کليک ارگانيک يعنی بازديدکنندگانی که با کليک برروي لينک وب سايت شما در موتورهاي جستجو به وب سايت شما آمده اند. اين نوع کليک کم هزينه ترين راه براي جذب بازديدکنندگان به وب سايت شماست. در زمان طراحی وب سايت اين موضوع را هم مد نظر داشته باشید.

7 . دستیابی آسان به محتویات و مطالب

یکی از مهمترین نکته ای که در طراحی سایت باید در نظر بگیرید این مطلب است که ارتباط اطلاعات سایت با بازدید کننده  تنها با یه کلیک باشد تا بازدیدکننده مجبور نباشد برای دستیابی به اطلاعات مورد نیازش چندین بار کلیک کند. کلیک کردن زیاد  بازدید کننده باعث می شود که شخص ، سایت را ترک کنند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان