هشت مرحله ضروری برای طراحی سایت (بخش اول)

در دنیای امروز، داشتن یک وب سایت برای بسیاری از مردم ، شغل ها ، سازمان ها و شرکت های داخل کشور یک امر لازم و ضروری است و بسیاری از این سازمان ها و ... داشتن وبسایت را به خوبی درک کردند ولی خوب این سوال پیش می آید که آیا روش استفاده مناسب وبسایت خود را می دانند و جوابگوی مخاطبان خود هست و استانداردهای مناسب و اولیه طراحی سایت درآن رعایت شده است؟

طراحی و ساخت یک وبسایت مراحل زیادی را شامل می شوند که هر کدام از این مراحل هم از اهمیت ویزه ای برخوردارند. اگر بخواهیم راحت تر بیان کنیم این مراحل به صورت زنجیروار بهم متصل اند و در صورت ضعف و یا نبود یکی از این مراحل می تواند بر روی کیفیت یک وب سایت تاثیر مستقیمی داشته باشد. تمامی مراحل یک وب ساخت از زمان طراحی قالب و ... باید برنامه ریزی و هدف دار و قدم به قدم پیش رود تا در نهایت به نتیجه ای مطلوب برسد. امیدواریم با خواندن مطالب ذکر شده در ادامه مقاله با توجه به ترتیب آنها بتواند در مشخص کردن برنامه و هدف شما در ساخت یک وب سایت تاثیر بسزایی بگذاریم.

مرحله اول: اهداف وب سایت

اولین مرحله برای طراحی وب سایت بررسی و مشخص نمودن اهداف وب سایت خود ، نحوه معرفی شرکت خود، ارائه خدمات، نیاز مخاطبان و نحوه ی ارتباط وب سایت با مخاطبان خود می باشد.
بررسی دقیق در این مرحله می تواند بازدهی مناسبی از وب سایت شما را تعیین کنند. برای تعیین اهداف وب سایت تان موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

هدف شما از داشتن وب سایت
نوع خدمات شما
نوع مخاطبان شما
تحلیل کردن خواسته های مخاطبان شما

مرحله دوم: محتوا

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که محتوا و مطالب درون وب سایت شما مهمترین قسمت وب سایت را تشکیل میدهند با توجه به اهداف وب سایتتان ، اطلاعات وب سایت شما باید در راستای فعالیت و خدمات شما باشد. نگارش مطالب و اطلاعات وب سایت باید مناسب مخاطبان شما باشد و انها را در استفاده از خدمات و یا محصولات شما متقاعد کند.

مرحله سوم: چینش و دسترسی اطلاعات در وب سایت

پس از مرحله انتخاب و تعیین اهداف، نحوه در دسترس قرار دادن و ارائه اطلاعات در اولویت دوم قرار دارد. اطلاعات وب سایت را با دسته بندی مشخص و به راحتی در دسترس مخاطبان وب سایت قرار گیرد. این مورد را در نظر بگیرید که کاربران از محصول ارائه شده شما،هیچ اطلاعاتی ندارند این وظیفه شماست که اطلاعات کافی و واضح از محصول خود در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.
این نکته بسیار مهم است که بدانید اگر مخاطب ابهام و یا سوال بدون جوابی در مورد خدمات و یا محصولات شما داشته باشد ، بدنبال منابع دیگری برای پاسخ دادن به سوالات خود و رفع ابهام می گردد و این یعنی از دست دادن مخاطب.

مرحله چهارم : گرافیک وب سایت

یکی از مهمترین موارد در وب سایت گرافیک وب سایتتان است. باتوجه به فضای رقابتی شدن در دنیای وب، اولیین کار جذب مخاطبان است. خودتان می توانید تصور کنید منتظر بارگذاری یک وب سایت هستید. با دیر لود شدن وب سایت و یا ظاهر دلنشین نبودن وب سایت امکان ترک اون وب سایت را دارید حتی اگر با آن ظاهر ، مطالب مفیدی داشته باشد ، شما با بررسی نکردن این موضوع آن وب سایت را ترک مینمایید. با توجه به مطالعات و تجربیات ما در زمینه طراحی وب ، بر این باوریم که رعایت اصل ” خلاقیت همراه با سادگی ” می تواند فضایی بسیار زیبا و کارآمد در وب سایت شما ایجاد کند.در این راه انتخاب رنگها و طرح های مناسب با فضای کاری شما بسیار تعیین کننده است.

مرحله پنجم : رعایت استانداردها در طراحی سایت

استانداردها به ما کمک می کنند تا مطمئن شویم که تمام افراد به اطلاعاتی که ما تامین میکنیم دسترسی. استانداردها کمک می کنند که وب سایت شما در تمامی مرورگرها به صورت یکسان نمایش داده شوند ، توسعه آنها راحتتر انجام گیرد ، توسط موتور های جستجو دقیقتر و سریعتر رتبه بندی و تحلیل شوند و ….

 

هشت مرحله ضروری برای طراحی سایت (بخش دوم)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مقالات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه شما میتوانید
از اخبارطراحی سایت و تکنولوژیهای روز باخبر شوید.

تمامی حقوق برای وب سایت رایان محفوظ می باشد.

طراحی سایت و اجرا توسط رایان